Opravy fasád

Před aplikací antigraffitových nástřiků provádíme drobné opravy fasád, zapravíme drobné nedostatky a praskliny fasády silikátovým tmelem, poškozené vrstvy nátěru odstraníme, opravíme nerovnosti a oprýskané rohy zapravíme speciálním tmelem na fasády. Naši profesionální zaměstnanci, umí opravit i poškozené fasády historických budov, na které ve finále naneseme antigraffitový nátěr jako ochranu proti graffiti a znečištění. Naše programy „ STOP GRAFFITI“ a „Budovy bez grafitového znečištění a vandalismu“ zajistí našim zákazníkům budovy čisté a opravené.

Antigrafitový nátěr zvyšuje životnost fasády a má vlastnost, že se omítky méně špiní a jsou méně zanášeny městskými spady. Povrchy s AGO lze vždy ošetřit se 100% výsledkem odstranění graffiti. Pokud Vám naše firma provede opravy a čištění fasád s následným anitigraffitovým nátěrm nebo nástřikem značky Bellinzoni, bude po dobu jeho životnosti, což je 4 až 6 let, zajištěn servis odstranění graffiti. V případě výskytu grafitů nás co nejdříve kontaktujete a my za Vámi ihned dorazíme, pokud to samozřejmě dovolí klimatické podmínky (teplota nad 10°C), v nejpozdějším termínu však do 14 dnů. Opravy a čištění fasád v programu zajišťujeme po celé České republice, Slovensku, Rakousku a Německu.

Natírání fasád

Při odstranění graffiti z fasád domů neošetřených antigraffiti nátěrem nebo nástřikem musíme upozornit, že úspěšnost odstranění se pohybuje od 60 – 90 %. Po odstranění graffiti zůstávají na některých místech obrysy, které se nedaří ani při opakovaných pokusech odstranit. Proto si často nechávají zákazníci svoji fasádu přemalovat tak, aby byl výsledek co nejlepší. Při likvidaci graffiti na fasádách je zapotřebí počítat s tím, že se odstraní spolu s graffiti i část fasádní barvy. Tudíž je zapotřebí si fasádní barvu nechat namíchat dle odpovídajícího odstínu. Zajistíme až 90% shodu barevnosti fasádního nátěru.

Poté, co odstraníme graffiti z neošetřeného povrchu tak doporučujeme nanést ochrannou vrstvu antigraffitového nátěru nebo nástřiku Bellinzoni. Při nátěru fasádní barvy, je v ceně zahrnuto i čištění fasády vysokotlakou vodou a to ve stejné výměře jako nátěr, pokud není jiná domluva. Všechny tyto služby provádíme i na výškových budovách – práce ve výškách, kterou provádí náš tým profesionálních pracovníků speciálně vyškolených pro práci ve výškách. Snadněji přístupná místa ve výškách natíráme s pomocí vysokozdvižné techniky, lešení a žebříku. Pro těžko přístupná místa máme tým certifikovaných horolezců, kteří provádí natírání a opravy fasád ve výškách pomocí horolezeckého vybavení. Práce na fasádách pomocí horolezeckého vybavení jsou ve srovnání s použitím lešení také rychlejší a v konečném důsledku i cenově dostupnější.

Čištění fasád

Zajišťujeme kompletní čištění a mytí fasád nejen u rodinných domů, ale i velkých panelákových budov a komerčních staveb, dále pak u zídek, zdí apod. Čištění fasád realizujeme ve výškách za použití horolezecké techniky. Prach a různé nečistoty se usazují na omítkách, které pak působí zastaralým dojmem. Naše čištění prozáří fasády na Vašich budovách na tolik, že získají vzhled nových omítek. Tlakovým strojem a aktivní čistící složkou UNISAN očistíme celou plochu fasády od všech stávajících přírodních sanitrů, mechů a řas. Tato chemie účinně odstraní a vydezinfikuje fasádu. Po vyschnutí fasády, doporučujeme nanést ochranný nátěr BELLINZONI, který má funkci difuzního odporu. Tím zamezíme vytváření vlhkosti a tvorbě zelených sanitrů. Tento nátěr má také funkci antigraffitové ochrany. Nátěr má životnost 4-6 let a ochrání fasádu na vaší budově.

Provádíme také pískování fasád, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod. Pro tyto všechny případy je nejvhodnější způsob, použít speciální pískovačku W 1-40 a obraziva tj. jemný písek, granit, slupky z vlašských ořechů. Kdy dopadem abraziva na povrch dochází k odstranění usazených nečistot, omítek či starých nátěrů či graffiti. Metodu pískování lze použít i pro čištění fasád historických budov či památek, která je schválená českým památkovým ústavem. Aplikujeme penetrace a úpravu podkladu povrchu, tryskáme a sjednocujeme povrchy fasád tlakovou vodou, detailně čistíme fasády z ušlechtilých přírodních materiálů, umělého kamene a obkladů speciální chemií.

Další nabízené služby:

Firma Práce ve výškách Brno svým zákazníkům nabízí i řadu jiných služeb jako je denní a pravidelný úklid domácností, kanceláří, rezidencí či firem, úklid po stavebních činnostech, strojové čištění a voskování podlah. Provádíme také mytí, čištění, leštění oken, dále na okna nanášíme nanoimpregnaci tzv. nešpinavou úpravou, která je převážně vhodná pro okna se špatnou dostupností. Po dohodě čistíme rolety, lamely a markýzy. Odstraňujeme graffiti a nanášíme ochranu anti-graffiti, odstraňujeme nepovolné polepy z prosklených ploch. Specializujeme se i na čištění fasád od plísní, mechů, sporů ze zateplených domů, a to velmi progresivní technologií LSG, tzv. nátěrem LSG dosáhneme toho, že zamezíme tvořící se vlhkosti, která způsobuje růst a tvorbu zelených sanitrů a zamezíme a odstraníme stávající mikrobiální napadení.

Tato funkce je založena na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. Zaměřujeme se také na pískování, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod. Pro tyto všechny případy je nejvhodnější způsob, použít speciální pískovačku W 1-40 a obraziva tj. jemný písek, granit, slupky z vlašských ořechů, kdy dopadem abraziva na povrch dochází k odstranění usazených nečistot, omítek či starých nátěrů či graffiti. Metodu pískování lze použít i pro čištění fasád historických budov či památek, která je schválená českým památkovým ústavem. Naše služby provádíme po celé České republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Pokud Vás zajímají další naše činnosti či potřebujete se poradit, prohlédněte si naše internetové stránky nebo nás přímo kontaktujte.

opravy fasád