Nátěr proti plísním

Příčin vzniku plísní je mnoho, ale jedna hraje nejdůležitější roli a to je vlhkost. Příčinou vzniku vlhkosti s projevem rosení na povrchu konstrukce může být například nedostatečná tepelná izolace, tepelné mosty nebo netěsnosti ve zdivu. Poté už je jen otázka času, do kdy se objeví plíseň. Plísně nejsou pouze optickým problémem, ale i značným zdravotním rizikem. Z plísní jsou uvolňovány zralé spory, které jsou velmi malé a lehké a tak jsou unášeny vzduchem na velké vzdálenosti. Vysoké koncentrace spor plísní v ovzduší jsou pro zdraví člověka nebezpečné, protože může dojít ke vzniku alergického onemocnění včetně astma. Z uvedeného důvodu by plísně měly být co nejrychleji odstraněny.

Princip fungování nátěru proti plísním

Po zaschnutí povrchu ošetřeným nátěrem LSG má funkčnost, která při přiblížení buňky mikroorganismu nevazebně interagují s ionty v buněčné stěně mikroorganismu. Touto interakcí dochází k oslabení pevnosti buněčné stěny mikroorganismu na úroveň, kdy už není schopná udržet nitrobuněčný tlak. V tento okamžik dochází k protržení buněčné stěny. Díky tomu nátěr proti plísním trvale chrání sebe a tím i ošetřený povrch proti napadení mikroorganismy. Funkci lze přirovnat k propíchnutí balónku naplněného vodou špendlíkem. Ošetřené povrchy nátěrem LSG jsou při tom odolné dešti, vlhkosti, UV záření, většině desinfekčních prostředků a jsou omyvatelné se zvýšenou otěruvzdorností. Přípravek LSG neobsahuje toxické látky, těkavé polutanty, organické rozpouštědla, kovy nebo nanočástice a jejich efektivita.

Podrobný popis nátěru proti plísním

Před tím, než naneseme ochranný nátěr proti plísním LSG, zbavíme plochy plísní a mechanicky očistíme. Očištěný povrch můžeme opravit běžnou fasádní barvou barvou, pokud byla plísní nebo jejím odstraňováním poškozena. Před aplikací LSG necháme očištěný povrch důkladně zaschnout. Nátěr proti plísním se musí nanášet výhradně na vyzrálý a suchý povrch. Nátěr LSG nanášíme ve dvou vrstvách. Po zaschnutí se vytvoří průhledný, omyvatelný a difúzně otevřený povrch. Není nutné aplikovat celoplošně, nátěr stačí aplikovat pouze lokálně na místa, kde se výskyt plísně opakuje.

Další služby:

Našim zákazníkům můžeme poskytnout další služby z oblasti úklidu jako je denní a pravidelný úklid domácností, kanceláří, rezidencí či firem, úklid po stavebních činnostech, strojové čištění podlah a voskování podlah. Jsme specialisti na strojové čištění a tepování koberců, ruční čištění čalouněného nábytku, provádíme také mytí, čištění, leštění oken, dále na okna nanášíme nanoimpregnaci tzv. nešpinavou úpravou, která je obzvlášť vhodná pro okna se špatnou dostupností, čistíme a myjeme okna a skleněné výplně ve výškách. Po dohodě se zákazníky čistíme rolety, lamely a markýzy.

Odstraňujeme nedovolené polepy z prosklených ploch, odstraňujeme graffiti, aplikujeme antigraffiti nátěry, provádíme drobné opravy fasád, nátěry fasád a také čistíme fasády. Zaměřujeme se i na pískování, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod. Naše služby poskytujeme po celé České Republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Pokud Vás zajímají další naše činnosti či potřebujete se poradit, prohlédněte si naše internetové stránky nebo nás přímo kontaktujte.

nátěr na plísně