Čištění markýz

Markýzy a slunečníky pohlcují prach, nečistoty a bakterie podobně jako kterékoliv jiné textilie, například koberce a čalounění, proto je nutné zajistit jejich čištění v pravidelných intervalech. Čím déle na markýzách či slunečnících ulpívá prach a venkovní spad, tím déle samozřejmě trvá proces čištění a odstranění nečistot vzniklých městskými spady, povětrnostními vlivy a ptačím trusem. Usazené nečistoty ničí strukturu látky a právě čištěním výrazně prodloužíte jejich životnost. Velice důležitá je následná impregnace (nanoimpregnace) vyčištěných textilních markýz, aby nedošlo k opětovnému zašpinění a ulpívání nečistot během venkovního či případně vnitřního používání a provozu.

Hloubkové čištění markýz

Naše úklidová firma Práce ve výškách Brno používá pro čištění markýz a odstraňování hloubkových nečistot z textilních markýz speciální čističe německé značky BOSCH RTS. Tyto speciální profesionální čističe jsou šetrné k životnímu prostředí a k materiálům. Čistící přípravek na markýzy značky Bosch je nejen šetrný pro důkladné a pravidelné čištění povrchů, k barvám textilie markýz a slunečníků. Odstraňuje nečistoty vzniklé městskými spady, povětrnostními vlivy a ptačí trus. Námi používaná čistící chemie neobsahuje fosfáty a je pH-neutrální.

Proces čištění textilních markýz spočívá ve velmi účinné čistící chemii, která je nanesena na povrch markýzy, nechá se vsáknout do textilie a následně čistící proces pokračuje vykartáčováním celého povrchu markýzy jemnými kartáči. Po precizním vyčištění odsajeme všechny uvolněné nečistoty, hubicí s gumovými lamelami, která je napojena na výkonný průmyslový vysavač o výkonu cca 2400 W. Tímto vysavačem jsou veškeré špíny a nečistoty perfektně z textilie odsáty a markýzy zůstanou téměř suché. Čištění markýz trvá daleko déle než čištění koberců, jelikož je nutné markýzu čistit opakovaně a to 3x až 4x. Po provedeném čištění je důležité nezavírat markýzy ve vlhkém stavu a nechat markýzy chvíli proschnout. Zamezí se tím utvoření skvrn z mírné vlhkosti po čištění.

Nanoimpregnace markýz

Po takto provedeném čištění a vyschnutí markýzy, doporučujeme nanést na jejich textilie impregnaci. Impregnace Vašich markýz a slunečníků zajistí dokonalou ochranu textilie a zároveň velmi účinně odpuzuje vodu, chemikálie, prach a další nečistoty, které textilie poškozuji. Používáme jen a pouze NANOIMPREGNACI jelikož ta jediná má dnes smysl a je založena na principu lotosového efektu s dlouhotrvajícím účinkem. Vsaďte na NANOIMPREGNACI a hned poznáte, v čem se liší od klasických impregnací. Spojením nano částic s povrchem textilie je vytvořen absolutně spolehlivý ochranný mechanismus pro povrch. Pro kvalitně nanesenou impregnaci je důležité, aby se prováděla za pěkného dne a aby bylo bezvětří.

Čištění markýz ve výškách

Čištění a impregnace markýz ve výškách patří mezi služby poskytované naší mezinárodní úklidovou firmou Práce ve výškách Brno. Naši odborně kvalifikovaní pracovníci dokážou kvalitně vyčistit a naimpregnovat markýzy i ve výškách a na těžko přístupných místech pomocí vysokozdvižné techniky, lešení nebo certifikovaných horolezců odborně vyškolených dle platné vyhlášky § 134a odst. 2 a podle § 134c odst. 2 zákona č. 65/1965 Sb., zák. práce ve znění zákona č. 155/2000 Sb., o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci na pracovišti s nebezpečím pádu z výšky nebo do volné hloubky. Naše firma umí kdykoliv zajistit čištění a impregnaci markýz i ve velkém rozsahu do dohodnutého termínu. Doporučujeme pravidelné čištění markýz, neboť zažloutnutí či zčernání textilie z plísní a řas je zcela nevratný. Pravidelnou péčí, prodloužíte markýzám životnost a především si dlouhodobě udrží zánovní vzhled. Markýzy, které v mnoha případech exteriéru jsou vybrány jako velice důležitý doplněk, pravidelným čištěním s impregnačním nástřikem, budou vypadat krásně několik let.

Další činnosti mezinárodní společnosti Práce ve výškách Brno:

Mytí a čištění oken v domácnosti, ve firmě, v obchodě, provozovně, v bytě, na domě a v rodinném domě. Umývání a čištění plastových oken, kastlových oken, balkonových oken, ventilaček, střešních oken, neotvíratelných oken, skleněných stěn, výtahů, kanceláří. Servisní mytí a čištění oken a výloh. Jednorázové mytí a čištění oken a výloh. Nárazové mytí oken, výloh, log, poutačů, vývěsních štítů, mříží, rolet, žaluzií, venkovních předokenních žaluzií, zrcadel, zrcadlových stěn, reklam, solárních panelů, výloh provozoven obchodních center. Provádíme tepování a strojové čištění koberců, strojové čištění podlah, voskování podlah, ruční tepování čalouněného nábytku, sedacích souprav a matrací.

Specializujeme se i na čištění fasád od plísní, mechů, sporů ze zateplených domů, a to velmi progresivní technologií LSG, tvz. nátěrem LSG dosáhneme toho, že zamezíme tvořící se vlhkosti, která způsobuje růst a tvorbu zelených sanitrů a zamezíme a odstraníme stávající mikrobiální napadení. Tato funkce je založena na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. Zaměřujeme se také na pískování, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod. Pro tyto všechny případy je nejvhodnější způsob, použít speciální pískovačku W 1-40 a obraziva tj. jemný písek, granit, slupky z vlašských ořechů.

Kdy dopadem abraziva na povrch dochází k odstranění usazených nečistot, omítek či starých nátěrů či graffiti. Metodu pískování lze použít i pro čištění fasád historických budov či památek, která je schválená českým památkovým ústavem. Mytí a čištění oken a výloh, dále mytí a čištění oken a prosklených ploch ve výšce pomocí horolezecké techniky, nebo z hydraulických ramen a montážních plošin. Mytí a čištění oken, rámů, parapetů, výloh, výkladců, oken a prosklených ploch ve výšce, práce mytí a čištění ve výšce, mytí a čištění oken pomocí horolezecké a slaňovací techniky, mytí a čištění oken pomocí hydraulických ramen montážních plošin, výškové práce mytí a čištění oken, skleněných a prosklených ploch ve výšce, skleněných tabulí, skleníků, zimních zahrad, prosklených budov a domů, parkovacích domů, obchodních center, výloh provozoven obchodních center a výloh v ulicích města, vitrín, prosklených schodišť, světlíků, luxferů, copilit, polykarbonátů, skleněných přístřešků, skleněných a prosklených stěn budov a provozoven, opaxitové obklady, log, poutačů, skleněných portálů, vývěsních štítů, skleněných podkladů log, prosklených a skleněných výtahů a zdviží, skleněných a prosklených zábradlí, zábran a plotů, skleněných a prosklených stropů a podlah, epoxidové podlahy – stěrky, zrcadel a zrcadlových stěn, mříží a rolet, hladkých stěn, skleněných světel a lustrů, všech rozvodů vody, klimatizace, elektřiny, plynu, odpadů nad prodejní plochou.

Sundání, stržení a odstranění z výloh, výkladců, oken a skleněných tabulí všech polepů, lepidel, silikonů, barev po přestavbách a rekonstrukcích prodejen a provozoven v obchodních centrech a na ulicích měst. Stržení a odstranění z výloh, výkladců, oken a skleněných tabulí folií, ochranných folií, samolepek, bannerů, reklamních polepů a polepů akcí. Oškrábání a vyčištění barev a silikonů po rekonstrukcích výloh a zbytků lepidel po stržených polepech, foliích, polepech reklam a polepech akci korundovými žiletkami. Mytí a čištění oken, výloh a prosklených ploch po malování, řemeslech, malířích, rekonstrukcích, stavbě, přestavbě, výměně skel a výloh, před otevřením provozovny, při otevření nové provozovny a obchodu.

Naše služby provádíme po celé České republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Cenové relace našich služeb jsou vzhledem k náročnosti práce  velmi dostupné. Pokud Vás zajímají další naše činnosti či potřebujete se poradit,  prohlédněte si naše internetové stránky nebo nás přímo kontaktujte telefonicky.

čištění markýz